Słownik kajakowy
Słownik kajakowy – podstawowe pojęcia używane na spływach kajakowych. Zobacz co oznaczają podstawowe zwroty używane na spływach kajakowych na Kaszubach…
Słownik kajakowy – podstawowe pojęcia używane na spływach kajakowych. Zobacz co oznaczają podstawowe zwroty używane na spływach kajakowych na Kaszubach…
Będąc nad jeziorem dzieci często się wygłupiają, chlapią wodą, robią w wodzie fikołki, jeśli nie wiemy na co tak naprawdę zwrócić uwagę możemy nie zauważyć, że zamiast dobrze się bawić nasze dziecko przeżywa w tym momencie prawdziwy dramat, walcząc o życie i to w dodatku na naszych oczach!
Burza to efekt mieszania się warstw powietrza. Podczas tego zjawiska miesza się gęste zimne powietrze z wilgotnym o znacznie mniejszej gęstości. W wyniku tego procesu tworzą się prądy powietrzne, a skumulowana energia cieplna w powietrzu i parze wodnej zamienia się w energie elektryczną, której towarzyszą silne podmuchy wiatru. ..
Jeśli w pobliżu znajduje się budynek warto się w nim schronić. Najgorszym pomysłem jest chowanie się pod drzewami, słupami elektrycznymi czy wysokimi niestabilnymi konstrukcjami…
Bez względu na to czy wybieramy się na kilka godzin, czy zamierzamy spędzić na kajakach kilka najbliższych dni, zabieramy ze sobą do kajaku niezbędny ekwipunek. Warto dobrze się zastanowić, co będzie nam potrzebne…
Spływ kajakowy jest bardzo przyjemną i wyjątkowo atrakcyjną formą aktywnego spędzania wolnego czasu i choć należy do bardzo bezpiecznych, to warto zachować podstawy bezpieczeństwa na spływie kajakowym, a przede wszystkim je znać.
Podstawy bezpieczeństwa na spływie kajakowym – im większa wiedza tym większe bezpieczeństwo, warto zapoznać z ABC kajakarstwa zanim wyruszy się w drogę.
W ciepły słoneczny weekend zamiast siedzieć w mieście warto rozważyć rodzinny spływ kajakowy. Chłód od wody, drzewa dające cień na trasie spływu, ruch na świeżym powietrzu, cisza, spokój, piękno natury idealny wypoczynek od pracy i okazja do regeneracji sił na kolejny tydzień.
Obecne tempo życia, pogoń za pracą i pieniędzmi sprawia, że dla rodziny mamy mniej czasu. Wspólny wypad na kajaki, współpraca przy pracy wiosłami, wspólne przygotowanie posiłków na łonie natury, rozbijanie namiotu, wieczorne ognisko, nocowanie pod gołym niebem…