662 866 611

Spływy Kaszuby Okolice

Chojnice

Chojnice - Spływy Kajakowe

Chojnice to miasto należące do województwa pomorskiego i jednocześnie siedziba powiatu chojnickiego. Jest to główne miasto regionu, liczące około 40 tys. mieszkańców, a jego znakiem rozpoznawczym jest magiczna starówka, składająca się z licznych zabytkowych budowli, które na przełomie kilkunastu ostatnich lat zostały odrestaurowane. Chojnice to również lata historii, która widoczna jest chociażby w układzie miasta niezmiennym od czasów średniowiecza.

Chojnicki rynek to miejsce, które zapada w pamięć niemal każdego przejezdnego. Jest to idealne miejsce do zrobienia pamiątkowego zdjęcia czy krótkiego odpoczynku, w czasie którego podziwiać można neogotycki Ratusz Miejski, czy czarujące fasady starych i nowych kamienic. Jednak nie tylko rynek wart jest obejrzenia. Niedaleko centrum znajduje się zadbany park 1000 lecia pełen nastrojowych altanek, mostków i stawów wręcz zapraszających do spędzenia tu kilku przyjemnych chwil. Miłośnikom historii z pewnością przypadnie do gustu Muzeum Historyczno – Etnograficzne mieszące się w Bramie Człuchowskiej, czyli bramie miejskiej zachowanej w swoim oryginalnym stanie. Natomiast fani sportu na pewno chętnie wybiorą się obejrzeć mecz piłki nożnej rozgrywany przez miejscową drużynę Chojniczankę.

Miasto to szczególnie w okresie letnim tętni życiem oferując swoim mieszkańcom jak i przejezdnym różnorodne imprezy urozmaicające ciepłe wieczory. Można tu wziąć udział w odbywających się w amfiteatrze koncertach i spektaklach, posłuchać muzyki na żywo w czasie corocznych Dni Chojnic lub po prostu mile spędzić czas odpoczywając w ogródkach piwnych zdobiących Stary Rynek i pozwalających napawać się urokiem Chojnic po zmroku.

Chojnice to idealna miejscowość dla pasjonatów spływów kajakowych, którzy prócz wodnej wycieczki mają ochotę na zapoznanie się z lokalną kulturą. Wielu kajakarzy zagląda tu przy okazji spływu kajakowe, lub zatrzymuje się tu przed czy po odbytym już spływie kajakowym, aby nieco bliżej poznać się z chojnicką kulturą.

wróć na górę