662 866 611

Spływy Kaszuby Okolice

Półwysep Lipa

Półwysep Lipa - Spływy Kajakowe

Półwysep Lipa, który znajduje się niecałe 6 km od Borska, tuż przy Jeziorze Wdzydze, to wyjątkowe miejsce pozwalające na niezapomniany relaks. Jest to zielony teren pełen drzew zapewniających upragniony cień w upalne dni. Fakt, że oblewa go Jezioro Wdzydze, sprawia, że idealnie nadaje się na metę spływu kajakowego lub nieco dłuższy przystanek pozwalający zregenerować siły wśród malowniczych krajobrazów. Dla tych, którzy zdecydują się na kilku dniową przerwę w swojej przygodzie z kajakiem, Półwysep oferuje liczne domki letniskowe i campingi.

Jest to miejsce, które z pewnością spodoba się wszystkim zagorzałym fanom wędkowania, ponieważ mające głębokość 68 metrów oraz powierzchnię około 1400 hektarów Jezioro Wdzydze to dom dla wielu gatunków ryb. Jednak nie tylko miłośnicy wędek znajdą tu coś dla siebie. Każdy kto czuje się dobrze na łonie natury i lubi podziwiać jej dziewicze piękno, poczuje się tu jak w raju. Wszystko to dzięki wyjątkowym lasom sosnowym okalającym Półwysep, których ścieżki nadają się świetnie do rekreacyjnej jazdy rowerem czy pieszych wędrówek, po których można zaczerpnąć orzeźwiającej kąpieli w otaczających Półwysep wodach.

Jednak kojący szum lasu i ciesząca oko zieleń wraz z przyjemnie chłodzącymi wodami jeziora to nie jedyne atrakcje, które może zaoferować ten zaczarowany zakątek. Otóż na półwyspie oprócz miejsc noclegowych znajduje się również restauracja letnia pozwalająca za rozsmakowanie się w lokalnej kuchni równocześnie podziwiając piękno Jeziora Wdzydzkie. Ponadto, na Półwyspie organizowane są liczne imprezy cykliczne i specjalne, cotygodniowe eventy, sprawiające, że nie sposób jest się tu nudzić.

Półwysep to jeden z najpopularniejszych przystanków organizowanych przez nas spływów kajakowych. Jest to bardzo dobry punkt to odbycia krótszych wycieczek w kajaku, pozwalających na spokojne i dokładne poznanie i obejrzenie Jeziora Wdzydzkiego wraz z całym wachlarzem oferowanych przez nie atrakcji. Jest to miejsce zdecydowanie polecane przez naszych klientów, którzy z chęcią wracają kajakiem na ten zielony cypel.

wróć na górę